تکنولوژی

تکنولوژی - آسمان آسانسور

 آسانسور وکیوم ترکیبی از یک سیلندر عمودی صاف با یک کابین هم محوربا آن است که از طریق مکش هوا به بال و پایین حرکت می کند.اصول کارکردآسانسور مبتنی بر نیروی صعودی تولید شده به دلیل اختلاف فشار ایجاد شده اتمسفری دربالی کابین آسانسور و فشار جو زیر کابین می باشد.مکش لزم برای بلند کردن کابین با توربین هایی ایجاد می شود که که در بالی آسانسور واقع شده اند.

تکنولوژی - آسمان آسانسور
 1. قسمت بالی کابین با یک درزگیر لغزشی هوا (کاسه نمد) احاطه شده است و امکان حرکت بدون اصطکاک را فراهم نموده و کابین را به دلیل وکیوم تولید شده در بخش بالیی، بال می کشد.
 2. برای پایین آمدن کابین یک دریچه تنظیم کننده ،وکیوم بالی کابین را کنترل می کند و باعث پایین آمدن کابین در سرعت مناسب می شود.
 3. بخش پایینی سیلندر همواره به هوای آزاد راه دارد و فشار آن برابر مشار اتمسفر می باشد.
 4. در هر طبقه ، درب های هوابند وجود دارد.
 5. کابین به وسایل قفل کننده برای توقف در هر طبقه مجهز می باشد.
 6. یک ترمز ایمنی (پاراشوت) در صورت سقوط آزاد فعال می شود و کابین را متوقف می کند.
اجزای آسانسور

آسانسور وکیوم پنوماتیک شامل سه بخش اصلی می باشد:

سیلندر خارجی: سیلندر از یک لوله شفاف خودایستا ساخته شده که دور یک ساختار آلومینیوم با طراحی مخصوص قرار دارد. دیواره های این لوله از ورقه های خم شده پلی کربنات ساخته شده است. این لوله شامل بخشهای قطعه قطعه است که به سهولت کنار هم جفت و جور می شوند. سقف لوله که از فولد است باعث درزگیری خوب هوا با دریچه های وکیوم و دریچه های ورود هوا می شود.

کابین آسانسور: کابین داخل سیلندر،روی ریل ها که بخشی از ساختار خودایستای سیلندر است حرکت می کند. دیواره های کابین هم از صفحات شفاف پلی کربنات ساخته شده است. کابین نیز مجهز به سیستم قفل است که هنگام رسیدن به طبقه مشخص شده فعال شده و کابین را به طور مکانیکی قفل می کند.

مجموعه مکش هوا: یا «هد یونیت» دربالی لوله یا سیلندر واقع است که در آن توربین ها، دریچه ها، و کنترل ها واقعند. قسمت کنترل از یک جعبه فلزی ساخته شده است که بورد کنترل کننده آسانسور وکیوم و سایر وسایل برقی را در خود جای می دهد. هد یونیت یا روی همان لوله ای که کابین را نگه داشته ساخته شده و قرار می گیرد (نوع استاندارد) یا اینکه به طور جداگانه در فاصله ای تا ۱۰متری از آسانسور می باشد (اسپلیت یونیت).

تکنولوژی - آسمان آسانسور
تکنولوژی - آسمان آسانسور
اصول کارکرد آسانسور وکیوم

 آسانسور وکیوم ترکیبی از یک سیلندر عمودی صاف با یک کابین آسانسور هم محوربا سیلندر عمودی است که از طریق مکش هوا به بال و پایین حرکت می کند. اصول راه اندازی آسانسور مبتنی بر نیروی مکش تولید شده به دلیل تفاوت فشار اتمسفری دربالی کابین آسانسور و فشار جو زیر آن می باشد. وکیوم لزم برای بلند کردن کابین با توربین های وکیوم که در بالی آسانسور واقع شده اند کار می کند. قسمت بالی کابین با یک درزگیر لغزشی هوا احاطه شده است و امکان حرکت بدون اصطکاک را فراهم نموده و
کابین را به دلیل وکیوم تولید شده در بخش بالیی بال می کشد.
یک دریچه تنظیم کننده جریان هوا باعث کنترل فشار وکیوم می شود و باعث پایین آمدن کابین شده و سرعت آن را کنترل می کند. بخش پایینی آسانسور برای ورود هوا باز می باشد و کابین ازقسمت پایین کاسه نمد در فشار اتمسفر قراردارد.
در هر طبقه ، درزگیرهای اطراف درب وجود دارد که مانع نفوذ هوا به داخل آسانسور می شود. کابین به وسایل قفل کننده برای توقف در طبقات مجهزمی باشد. در صورت ازبین رفتن ناگهانی وکیوم یک ترمز ایمنی (پاراشوت) مانع صورت  سقوط آزاد کابین می شود.

ایمنی

 اولین سوالی که در مورد آسانسور پرسیده می شود در مورد ایمنی و قابلیت اعتماد آن می باشد.ایمنی
ایمنی یکی از اولویت های اصلی ما در طراحی و نصب و استفاده از آسانسورهای وکیوم است. تعهد ما به ساخت ایمن ترین و زیباترین آاسانسورهای وکیوم در جهان می باشد. آسانسور وکیوم یکی از ایمن ترین آسانسورهای موجود در جهان می باشد. این آسانسور با دارا بودن سیستم های متفاوت از آسانسور های رایج ایمنی خود را تضمین می کند این آسانسور در هر طبقه توسط یک مکانیزم الکترو مکانیکی قفل شده و تا زمان دریافت فرمان از  تابلو کنترل قفل باقی می ماند در هنگام قطع برق به صورت اتوماتیک با سرعتی کمتراز حالت نرمال به پایین ترین طبقه می رود و قفل درب باز می گردد.
درصورتیکه وکیوم قسمت بالی کابین به هر نحوی از بین برود ، یک دیافراگم این افزایش فشار را حس کرده و پاراشوت کابین را فعال می نماید. در صورت حذف ناگهانی وکیوم کابین حداکثر به میزان پنج سانتی متر سقوط کرده و متوقف می شود این آسانسور منطبق بر استاندارد ASME A17.1آمریکا می باشد و دارای گواهینامه از  LIFTINSTITUUTآمریکا و دارای از اتحادیه اروپا می باشدMachinery Directive 2006/42EC Certified گواهینامه با تمام این ویژگی های ، آسانسور وکیوم “ایمن ترین  آسانسور مسکونی در جهان است.

چیدمانی مجموعه موتور

در حال حاضر آسانسور وکیوم دارای دو مدل چیدمانی مجموعه مکش هوا(موتور) می باشد نوع استاندارد که مجموعه مکش هوا در بالی سیلندر قرارگرفته است که در آن توربین ها، دریچه ها، و کنترل ها واقعند. نوع اسپلیت که مجموعه مکش هوا در فاصله ای حداکثر تا ۱۰متری از آسانسور می باشد و شامل جعبه ای است که توسط دو عدد لوله پولیکا ۱۱۰به آسانسور متصل می شود.

مزیت ها
 1. بدون نیـاز به داشـتن چـالـه ،چاهـک و موتورخانه.
 2. دو تا پنج توقف برای منازل وادارات با حداکثر ارتفاع ۱۵متر
 3. دارای سازه مستقل پایدار، بدون نیاز به آهن کشی
 4. حرکت و توقف خیلی نرم انجام می گیرد.
 5. ایده آل برای خانه های قدیمی بدون آسانسور به دلیل حداقل فضای لزم برای جادادن آسانسور
 6. ایمنی مطلق: در هنگام قطع برق به صورت اتوماتیک به پایین ترین طبقه می رود.
 7. سازگار با محیط زیست:مصرف انرژی کم
 8. طراحی مدرن و نمای شیشه ای ۳۶۰درجه ای و چشم اندازی بدون کابل یا پیستون که مانع دید گردد.
 9. تعمیر و نگهداری کم: نیاز به روغن کاری ندارد.تنها خدمات برنامه ریزی شده شرکت تقریبا هر پنج سال
 10. یکبار یا به ازای ۱۵هزار بار استفاده از آسانسور برای تعویض کاسه نمد اصلی نیاز است.
 11. مدار الکتریکی درون کابین از نوع ۲۴ولت است که ریسک برق گرفتگی را حذف می کند.
 12. برق ۲۲۰ولت تک فاز
 13. نصب بسیار سریع در دو روز
 14. حرکت و توقف بسیار نرم
 15. افزایش قیمت ساختمان
 16. اشغال فضای کم تر نسبت به آسانسور های رایج
 17. منطبق بر استاندارد ASME A17.

فهرست محتوا

مشاوره رایگان قبل از خرید!

در صورت نیاز می توانید با ثبت شماره تماس خود در فرم زیر، از مشاوره رایگان کارشناسان آسمان آسانسور استفاده کنید. پس از ثبت شماره در کمتر از 3 ساعت آینده با شما تماس خواهیم گرفت!